"Ягланд блокував спроби України компенсувати відсутність російських внесків у ПАРЄ", - Кулеба

Україна виплатила ПАРЄ $400 тис., що перевищувало розмір її обов’язкового внеску, і закликала інші країни взяти з неї приклад, щоб компенсувати втрати асамблеї від невиплат внесків РФ.

Турбйорн Ягланд Об этом сообщает ukraine-today.in.ua со ссылкой на СМИ.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд виступив проти ініціативи України компенсувати відсутність членських внесків Росії, яку в той час було усунено від участі в роботі Парламентської асамблеї. Про це сказав постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба, передають Патріоти України з посиланням на Цензор.НЕТ.

Він нагадав, що Україна одноразово виплатила $400 тис. до бюджету Ради Європи, що перевищувало розмір обов’язкового внеску. "Це була цілеспрямована політика нинішнього генерального секретаря Ради Європи Торбйона Ягланда, який уже залишає посаду, – блокувати будь-які ініціативи, пов’язані в компенсацією, бажанням чи намірами інших країн повторити, наслідувати крок України. Тобто він зайняв таку позицію, послідовно її скрізь просував, що питання не в тому, що ви нам компенсуєте різницю, питання в тому, що держава-член має заплатити свій внесок і маємо отримати ці гроші від Росії, а не від когось іншого", – підкреслив дипломат.

За словами Кулеби, бачачи жорстку позицію Ягланда, делегації, які міркували над аналогічним кроком, згорнули свої плани.

"Але наша совість чиста. Тому що коли в процесі дискусії нам намагалися зробити закид, що Україна постійно щось просить і ніколи сама нічого не дає для вирішення кризи, то ми казали: "Вибачайте, ми якраз зробили дещо дуже нетипове, безпрецедентне для нас і в дуже серйозних обсягах. Тому що $400 тис. – це дуже велика сума насправді", – заявив постпред.

Він вважає, що такий "аукціон щедрості" Київ повторювати більше не буде.Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/iahland-blokuvav-sproby-ukrainy-kompensuvaty-vidsutnist-rosiiskykh-vneskiv-u-parie--kuleba-289896.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя