Рада встановила нові штрафи за перевантажені фури


Народні депутати проголосували в цілому за законопроєкт, що передбачає збільшення штрафів за перевантажені фури. Його підтримали 331 нардепи, проти проголосували 3, ще 13 – утримались.

Документ вносить зміни до закону «Про автомобільний транспорт», пише 24 канал.

Йдеться про:

Штраф за перевищену вагову норму на 5-10% – штраф у 500 неоподатковуваних мінімумів;

За перевищену вагову норму на 10-20% – одна тисяча неоподатковуваних мінімумів;

За перевищену вагову норму на понад 20% – 2 тис. неоподатковуваних мінімумів.

Усі надходження, отримані завдяки збільшенню штрафів, спрямують до Державного дорожнього фонду.

Встановлюється, що відповідальність за таке порушення буде нести власник автомобіля (людина або компанія) або зареєстрований користувач. Якщо йдеться про авто на єврономерах — то людина, яка ввезла транспорт в Україну. Відмова сплатити штраф або оскарження відповідної постанови — причина заборонити в’їзд іноземцю в Україну.

Згідно із законопроектом, якщо водій пасажирського або вантажного транспорту проігнорував прохання зупинитися представника Держслужби з безпеки на транспорті — йому загрожує штраф 3400 гривень або позбавлення права керування на 3-6 місяців.

Перевантаження фури може бути зафіксоване автоматично. Тоді тому, хто вважається водієм, надішлють постанову про штраф поштою. Якщо водій хоче отримувати такі повідомлення на телефон або електронну пошту — йому потрібно звернутися в МВС.

Зазначимо, чинним законодавством за перевантаження фур передбачений штраф 510-680 гривень (ч.1 ст.132-1 Адмінкодексу).

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/auto/rada-vstanovyla-novi-shtrafy-za-perevantazheni-fury/” Об этом сообщает agronmc.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя